Lata 70. znów w modzie! – Ceramika HKliving

Lata 70. znów w modzie! – Ceramika HKliving

Lata 70. znów są w modzie. Tym razem nie mówimy jednak o spodniach typu dzwony, mini spódniczkach, podkolanówkach i butach na platformie. Nie mamy również na myśli kultury hippie, disco czy punk. Chodzi bowiem o przepiękną kolekcję ceramiki w stylu lat 70. od HKliving.

Ceramika w latach 70.

Ceramika w stylu lat 70. przeżywa swoją drugą młodość. Kubki, filiżanki, miski, talerze czy wazony z czasów PRL-u powracają do łask. Pojawiają się nie tylko w aranżacjach w stylu retro, ich ponadczasowa forma zdobi również modne, współczesne wnętrza. Wiele osób zachwyca się ceramiką z tamtych czasów na nowo, przedmioty są poszukiwane przez kolekcjonerów. Docenia się ich kunszt wykonania i wyjątkowe formy. Te wykonane przez znane i cenione wytwórnie porcelany osiągają zawrotne ceny na aukcjach internetowych. Im starsza porcelana i w lepszym stanie, tym zyskuje na wartości. W Polsce działało kilka zakładów produkujących doskonałej jakości porcelanę, która była używana również na zagranicznych dworach królewskich. Dla naszych rodziców czy dziadków jest to okazja do przypomnienia sobie lat młodości. Natomiast młode pokolenie docenia wyjątkowość wykonania i unikalność przedmiotów, często ręcznie wykonywanych i zdobionych. Tych, którzy na strychu czy w zakamarkach kredensu nie znaleźli kultowych wzorów naczyń z czasów PRL-u, zapraszamy do zapoznania się z kolekcją ceramiki od HKliving.

Kilka słów o marce HKliving

Produkty sygnowane marką HKliving to nowoczesna interpretacja stylu retro, osadzona w klimacie lat 70. XX w. Marka cieszy się dużym uznaniem na całym świecie. Przedmioty w większości wykonywane są ręcznie, ze szczególną dbałością o jakość przez utalentowanych holenderskich projektantów. Naczynia wyróżnia estetyczny i niepowtarzalny wygląd. Projektanci koncentrują się na prostych wzorach, akcentują swoje zamiłowanie do natury, a tworzone przez nich przedmioty w przemyślany sposób łączą ducha przeszłości z nowoczesnym wzornictwem.

Ceramika HKliving

Inspirowane designem z lat 70. kubki, filiżanki, miski, talerze i wiele innych charakteryzują się żywymi kolorami, zamiłowaniem do wyrazistych wzorów i geometrycznych form. Kolekcja ceramiki wyróżnia się nowoczesnym wzornictwem nawiązującym do estetyki stylu vintage. Naczynia, na których znajdziemy kolory takie jak pomarańcz, róż czy zieleń będą przykuwającym uwagę detalem w kuchni, jadalni czy salonie i wprowadzą do pomieszczeń niepowtarzalny design. Ich ponadczasowa forma odnajdzie się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrzach.

Piękna i praktyczna ceramika HKliving

Atrakcyjny design i piękny wygląd to jednak nie wszystko. Każdy z produktów HKliving tworzony jest z wysokiej jakości ceramiki, ręcznie wykańczany oraz szkliwiony, co dodaje mu prestiżu i świadczy o wysokim standardzie wykonania. Naczynia są niezwykłe trwałe, odporne na zarysowania, nie wymagają specjalnego traktowania i świetnie sprawdzają się do codziennego użytku. Nadają się do serwowania gorących napojów, można je myć w zmywarce, nie szkodzą im również fale mikrofalowe.

Skorzystaj z gotowych zestawów lub stwórz własny niepowtarzalny komplet

W multikolorowej, pełnej tekstur i wzorów designerskiej kolekcji ceramiki holenderskiej marki HKliving znajdziesz kubki do różnych rodzajów kawy, miseczki, talerze, dzbanki, a nawet łyżeczki. Możesz zakupić gotowe zestawy produktów bądź stworzyć własny retro komplet, łącząc dowolnie wybrane wzory, kolory i rozmiary. Ciesz się ulubioną kawą, herbatą lub innym napojem przywołując fantazję lat 70. Kolekcja marki HKliving mówi nie nudnym naczyniom.