Kilka słów o twórcach ceramiki Stephani Home & Decoration

Kilka słów o twórcach ceramiki Stephani Home & Decoration

O wyjątkowym charakterze ceramiki handmade pisaliśmy niejednokrotnie. Każde naczynie jest unikatowe, niepowtarzalne, ręcznie wyrabiane i malowane. Sztuka rzemiosła ceramicznego łączy w sobie to, co najważniejsze w tego typu produktach – piękno i delikatność oraz wytrzymałość i funkcjonalność. Dziś jednak chcielibyśmy napisać kilka słów o twórcach handmade ceramiki Stephani Home & Decoration.

Sztuka rzemiosła ceramicznego

Przedmioty wykonane z ceramiki cieszą się w ostatnim czasie ogromną popularnością. Prawdziwy renesans przeżywają wyroby w stylu retro, które mogą kojarzyć się z czasami naszych babć czy prababć, ale na rynku pojawiają się także nowi twórcy z zupełnie nowoczesnym, innowacyjnym spojrzeniem na sztukę rzemiosła ceramicznego.

Wyjątkowe wyroby ceramiczne

Tworzenie wyrobów ceramicznych to niewątpliwie sztuka, w której nie ma drogi na skróty. To rzemiosło wymagające zarówno praktyki, jak i czasu. Produkty tworzone rękami ludzkimi wymagają dużej ilości czasu, prób – czasem tych udanych, a czasem zakończonych niepowodzeniem, pochłaniają wiele uwagi. Za tym, co zachwyca nas w ceramice, czyli dbałość o każdy detal, oryginalne połączenia barw czy fantazyjne kształty stoi pasja, ale i ciężka praca.

Twórcy handmade ceramiki Stephani Home & Decoration

Teraz kilka słów o tych, którzy wytwarzają oryginalne przedmioty użytkowe i dekoracyjne z porcelany i ceramiki dostępne w ofercie Stephani Home & Decoration.

MANOCeramics

MANOCeramics to miejsce stworzone przez artystkę Agatę Marcinkowską, absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu.​ Pracownia powstała z pasji i pewnego rodzaju misji zmiany myślenia o kole garncarskim jako o średniowiecznej formie. Artystka, łącząc w swoich projektach tradycyjną technikę i nowoczesne wzornictwo, chce nadać garncarstwu nowoczesnej formy i artystycznego wyrazu. Współczesny design inspirowany estetyką Bauhausu. Większość produktów MANOCeramics wytwarzanych jest ręcznie, na tradycyjnym kole garncarskim, z dbałością o każdy szczegół i z ogromną precyzją. Drugą techniką jest odlew z form gipsowych. Spod ręki projektantki wychodzą naczynia funkcjonalne, wygodne w użytkowaniu, delikatne i pełne artystycznego piękna.

Pinakoteka Ceramics

Wszystkie przedmioty sygnowane marką Pinakoteka Ceramics tworzone przez artystkę Małgorzatę Radomską, z najwyższej jakości materiałów. Naczynia cechuje indywidualność, oryginalność i wyjątkowość. Projekty stanowią idealne połączenie ceramiki artystycznej i użytkowej. Artystka sięga po zaczerpnięte z natury finezyjne i delikatne kształty, faktury czy struktury. Połączenia kolorystyczne są naturalne, głębokie, łączą szlachetne kolory. Ceramiczne miseczki są nietuzinkowe, pełne artystycznego piękna, przyciągają spojrzenia i pobudzają wyobraźnię – już same nazwy produktów są dość oryginalne! A to wszystko uzupełnia trwałość i ponadczasowość.

Marka HKliving

Przedmioty sygnowane marką HKliving w większości wykonywane są ręcznie przez utalentowanych holenderskich projektantów. Naczynia wyróżniają się szczególną dbałością o jakość i estetycznym, niepowtarzalnym wyglądem definiującym holenderski design. Projektanci skupiają się na prostych wzorach, akcentują swoje zamiłowanie do natury, ich przedmioty łączą ducha przeszłości z modną współczesnością.