Za co lubimy ręcznie robione mydełka?

Za co lubimy ręcznie robione mydełka?

Ręcznie robione mydełka zyskują coraz większą liczbę wielbicieli. Za co lubimy ręcznie wytwarzane, mydlane kostki? Dlaczego warto wprowadzić je na stałe do listy używanych kosmetyków?

Moda na handmade

Moda na handmade towarzyszy nam już od kilku dobrych sezonów. Trend na rękodzieło panuje w wielu dziedzinach, między innymi w biżuterii, porcelanie, dekoracji wnętrz, przemyśle ubraniowym. Ręcznie tworzone rzeczy pozwalają nam zaspokoić potrzebę bycia unikatowym i oryginalnym. Konsumentom przejadła się masowa produkcja i tym samym duża ilość takich samych przedmiotów na rynku. Doceniamy wyroby, za którymi stoi praca konkretnych osób, ich pasja. Ręcznie tworzone produkty powstają z dbałością o każdy detal. Przy produkcji bardzo często dba się bardziej o jakość materiałów i ich pochodzenie. Produkty często wytwarzane są w małych partiach, z nastawieniem na jakość, a nie ilość. Moda na rękodzieło nie ominęła także branży kosmetycznej. Na rynku powstaje coraz więcej mydlarni i manufaktur produkujących ekologiczne kosmetyki, w tym naturalne mydła.

Ręcznie robione mydełka – poznaj ich zalety

Ręcznie wytwarzane mydełka to doskonała alternatywa dla mydeł w płynie oraz żeli do kąpieli. Są wygodne w użyciu, wydajne i starczają na długi czas oraz zajmują niewiele miejsca w naszej łazience. To także wygodne rozwiązanie podczas podróży, ze względu na ilość zajmowanego miejsca w bagażu, a dodatkowo nic się nie rozleje. Zwracając uwagę na aspekt ekologiczny, dużą zaletą ręcznie robionych mydeł jest to, że nie są pakowane w plastik. Poza tym naturalny i dobry skład produktów nie wpływa negatywnie na środowisko. Oprócz względów praktycznych trudno nie wspomnieć o bogatej ofercie kolorów, kształtów i zapachów. Ręcznie wytwarzane, mydlane kostki potrafią być prawdziwą ozdobą naszej łazienki.

Naturalne składniki

Ręcznie robione mydełka mają przede wszystkim za zadanie jak najlepiej pielęgnować naszą skórę. Aby cieszyć się nawilżoną i gładką skórą dłoni, twarzy i ciała mydło musi być pozbawione szkodliwych, syntetycznych substancji, w miejsce naturalnych składników. Do produkcji naturalnych mydeł stosuje się głównie składniki pochodzenia roślinnego, między innymi masło shea, masło kakaowe, oliwę z oliwek, różnego rodzaju oleje: kokosowy, ryżowy, arganowy, ze słodkich migdałów. Naturalne barwniki występujące w mydłach to np. kakao, kawa, kurkuma, imbir, cynamon czy węgiel aktywny. Warto sięgać po kostki, w których składzie znajdziemy olejki eteryczne. Odpowiadają one za piękny zapach, ale także same w sobie działają dobroczynnie na naszą skórę. Między innymi rozjaśniają przebarwienia, działają oczyszczająco, spłycają drobne zmarszczki.

Na różne potrzeby skóry

W ofercie ręcznie wytwarzanych, naturalnych mydeł każdy znajdzie produkt odpowiadający potrzebom swojej skóry. Niektóre mydła są zupełnie pozbawione jakichkolwiek zapachów czy barwników. Dzięki dodaniu do mydlanej masy np. kawy, maku czy wiórek kokosowych uzyskujemy produkt z efektem peelingu. Inne, dodawane do mydeł, naturalne składniki są odpowiedzią na określone problemy skóry, pomagając skutecznie walczyć ze schorzeniami typu łuszczyca, egzema czy łupież.

W ofercie Stephani Home & Decoration znajdziesz ręcznie robione mydełka w kilku wariantach zapachowych do wyboru:
• sól himalajska + grejpfrut + trawa cytrynowa 
• węgiel + paczuli + mandarynka + cedr 
• lawenda + geranium 
• pomarańcza + rozmaryn + tymianek
Czy już wiesz, które z nich będzie się Twoim ulubionym?