Wyjątkowość ceramiki handmade

Dlaczego ceramika handmade jest wyjątkowa? 

Co sprawia, że ceramika handmade jest wyjątkowa? Każde naczynie jest unikatowe – ręcznie wyrabiane i malowane. Ceramiczne kubki, filiżanki, talerzyki, miski czy miseczki podkreślą charakter twojej kuchni, czy jadalni oraz wprowadzą do nich odrobinę sztuki. Wyjątkowa ceramika handmade łączy w sobie piękno i delikatność będąc jednocześnie w pełni praktyczną i wytrzymałą. To bardzo oryginalny pomysł na podarunek dla bliskich lub prezent od siebie dla siebie.

Wyjątkowe produkty ceramiczne

Zaletą ręcznie robionej ceramiki jest przede wszystkim jej niepowtarzalność. Każdy produkt jest tworzony ręcznie, z dbałością o każdy detal. Produkty handmade są jedyne w swoim rodzaju, wyjątkowe i niepowtarzalne, nie powtórzą się u nikogo innego. Każdy garncarz wykona zlecony kształt trochę inaczej, w specyficzny dla siebie sposób. Nikt nie jest w stanie wytoczyć dwóch identycznych produktów, każdy z nas widzi trochę inaczej. Oczywiście naczynia będą bardzo podobne do siebie, również pod względem kształtu, wysokości, jednak kiedy dokładniej się im przyjrzymy, dostrzeżemy indywidualne cechy. Bardzo często poszukujemy rzeczy, które odróżnią nas od innych, pomogą stworzyć osobliwy styl – warto wtedy sięgnąć właśnie po ceramikę wyrabianą ręcznie.

Sztuka rzemiosła ceramicznego

W tworzeniu wyrobów ceramicznych nie ma drogi na skróty. Każdy produkt wymaga dużej ilości czasu, prób, tych udanych i bez powodzenia, jest to rzemiosło wymagające czasu i praktyki. Dziś rzeczy tworzone ręcznie zyskują na popularności. Moda na handmade panuje w wielu dziedzinach i daje możliwości wykazania autorskiej kreacji. Doceniamy wyroby stworzone rękami ludzkimi, poprzez ciężką pracę, pochłaniając wiele uwagi i czasu tej jednej, wyjątkowej sztuce. Wiele osób docenia wyjątkowość i niepowtarzalność każdego egzemplarza, staranny dobór materiałów i szczegółową kontrolę jakości.

Elegancja dobrej ceramiki

Dopełnieniem każdego wnętrza jest wyposażenie i dodatki. Warto wzbogacić kuchenne półki czy jadalniane dekoracje o produkty wyjątkowe, naprawdę wysokiej jakości. Lubimy otaczać się pięknymi przedmiotami, poprawiają one jakość naszej codzienności, wpływają pozytywnie na samopoczucie. Ceramiczne naczynia do serwowania sprawią, że poranna kawa, danie obiadowe albo przekąska dla gości, staną się wyjątkowym rytuałem. Robiona ręcznie z dbałością o szczegóły ceramika z pewnością wywoła pozytywną reakcję wśród gości na świątecznym obiedzie czy imieninowym przyjęciu. Nie obawiaj się wzbogacić swojej kuchni w oryginalne wzory i kolory, znajdź kubek, który będzie Twoim ulubionym na codzienną herbatę. Produkty wykonane ręcznie sprawdzą się do serwowania posiłków dla całej rodziny czy przyjaciół, będąc przy tym wspaniałą i unikatową ozdobą.

Ceramika Stephani Home & Decoration

Naczynia ceramiczne Stephani Home & Decoration to praca ludzkich rąk. Wszystko produkowane jest ręcznie w polskich manufakturach rzemieślniczych. Produkty powstają wyłącznie z najwyżej jakości naturalnych materiałów. Szkliwa używane przy produkcji są certyfikowane, a wszystkie odcienie złotego na naszych ceramicznych przedmiotach to prawdziwe złoto, które jest szkliwione. Miski, talerze, kubki, cukiernice czy ozdobne dzbanki wykonywane są na kołach garncarskich z najlepszej jakości gliny garncarskiej i wypalane w bardzo wysokich temperaturach. Oferowane przez nas artykuły są bezpieczne w kontakcie z żywnością. Oferta Stephani Home & Decoration obejmuje zarówno naczynia użytkowe, jak i dekoracyjne: dzbanki, filiżanki, kubki, miski, talerze, mleczniki oraz cukiernice.