Wszystko o świecach naturalnych
Wszystko o świecach naturalnych – zalety, pielęgnacja
Świece zapachowe mają miliony fanów. Aromatyczne akcesoria pomogą zadbać o niezwykłą atmosferę w domu. Ozdobne świeczki zapachowe dopełniają wnętrza, a swoim blaskiem i zapachem potrafią wprawić nas w iście przyjemny nastój. Każdy element definiujący nasz dom powinien być nie tylko przyjemny, ale też całkowicie bezpieczny dla naszego zdrowia. Z artykułu dowiecie się, czym są świece naturalne i na czym polega ich fenomen. Zdradzimy także sposoby na ich pielęgnację oraz zasady korzystania.
Czym są świece naturalne?
Świece naturalne to świece wykonane z wosków roślinnych tj. palmowy, sojowy, kokosowy. Alternatywą są także świece z wosku pszczelego, jednak te nie są akceptowane przez wegan i wegetarian, gdyż są pochodzenia zwierzęcego. Świece naturalne wykonane są z surowców odnawialnych, wobec tego nie zalicza się do nich świec z parafiny. Parafina to substancja otrzymywana z ropy naftowej, smoły węgla brunatnego, torfu lub w sposób syntetyczny. Związki wydzielane podczas spalania są szkodliwe i toksyczne dla układu oddechowego. Woski roślinne charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami spalania i są w pełni bezpieczne dla zdrowia.
Na czym polega fenomen naturalnych świec?
Znamy wielu fanów świec zapachowych, sami także jesteśmy w ich gronie. Świece nie tylko aromatyzują nasze wnętrza, dbają też o odpowiednią atmosferę i światło. Zapach, który emitują podczas spalania, rozpieszcza nasze zmysły nie tylko podczas palenia, ale też długo po zgaszeniu. Występują w wielu różnych zapach od słodkich i delikatnych, po mocne i intensywne.
Żyjemy w czasach, w których dużo mówi się o ekologii i powrocie do natury, również w obszarze wnętrzarskim. Mamy wiedzę i wybór, zwracamy uwagę na skład i pochodzenie i chętnie czerpiemy dobro z natury. Świece naturalne to produkt ekologiczny, dodatkowo nie posiadają sztucznych dodatków, utwardzaczy i barwników. Świece naturalne są przyjazne dla środowiska, wykonuje się je z surowców odnawialnych.
Wśród wielu zalet, warto zaznaczyć, że świece naturalne palą się zdecydowanie dłużej niż świece parafinowe. Dodatkowo dzięki naturalnym knotom mniej dymią, nawet przy gaszeniu. Oprócz tego wypalają się do końca.
Dodatkowo wykazują się bardzo prostym składem, co sprawia, że podczas spalania nie wydzielają szkodliwych substancji. W efekcie nie powodują migren i złego samopoczucia. Oprócz tego warto zaznaczyć, że świece z wosków roślinnych nadają się także do masażu ciała. Nie powodują podrażnień, reakcji alergicznych, a ich skład gwarantuje walory pielęgnacyjne, relaks i odprężenie.
Jak palić naturalne świece?
- Świece należy stawiać w odstępie od siebie, na równej i bezpiecznej powierzchni.
- Nie można umieszczać świec w przeciągu, obok firanek, przy otwartym oknie i materiałach łatwopalnych. Dodatkowo nie wolno zostawiać świec bez nadzoru.
- Do usunięcia kurzu należy zastosować chusteczki nawilżane lub starą pończochę czy rajstopy.
- Do wygaszania świec zalecane jest używanie wygaszaczy, a do podcinania knotów sprawdzą się trymery.
Zasady pielęgnacji
- Pierwsze palenie świecy powinno być zgodne z czasem zalecanym przez producenta, czyli około 2-4 godzin. Przed następnym paleniem należy przyciąć knot do około 0,5 cm długości.
- Aby zapobiec tunelowaniu świecy, każde palenie powinno trwać przynajmniej 1-2 godziny. Dodatkowo nie powinny palić się dłużej niż 3-4 godziny.
- Nie należy wystawiać świec na działanie promieni słonecznych.
- Jeśli posiadamy świecę z przykrywką, należy za każdym razem zamykać ją po wygaszeniu.
- Nieużywane świece należy przechowywać w chłodnym miejscu, z dala od bezpośredniego źródła światła.
Sprawdź naszą ofertę świec naturalnych oraz akcesoriów przeznaczonych do ich pielęgnacji.