Wnętrzarskie trendy sezonu

Jakie trendy wnętrzarskie panują w aktualnym sezonie? Po jakie dodatki i tekstylia sięgać, aby nasze wnętrze było inspirujące i modne? Jaki kolor króluje w obecnych trendach? Przyjrzyjmy się najmodniejszym aranżacjom tego roku.

Trend związany z naturą

Dużą role w aranżacji wnętrz odgrywają w tym sezonie elementy silnie nawiązujące do przyrody i natury. Trend ten jest już z nami od kilku sezonów i ma w sobie głębszy przekaz, potrzebę odpoczynku, regeneracji sił, nabrania dystansu. W naszej ofercie znajdziesz wiele produktów wykonanych z naturalnych materiałów, głęboko nawiązujących do świata przyrody, jak na przykład ręcznie robione, drewniane świeczniki czy dekoracyjne deski do krojenia i serwowania. Również na naszych tekstyliach pojawiają się modne motywy roślinne i kwiatowe.

Nurt ekologiczny

Wśród tegorocznych trendów panuje także fascynacja ekologią. Świat designu stawia na rozwiązania świadome i przemyślane, wspierające środowisko. Nurt eko rozgaszcza się w naszych wnętrzach na dobre. Również w ofercie Stephani Home & Decoration dostępne są produkty wykonane ręcznie, czy w 100% naturalne. Przykładem są oferowane przez nas świece zapachowe, wykonane metodą rzemieślniczą z mieszanek naturalnych wosków, wegańskie, luksusowe, idealne na prezent.

Kolor roku

Instytut Pantone, czyli organizacja jednocząca specjalistów od kolorów, ogłasza nie tylko kolor roku, ale również całą paletę barw, która będzie numerem jeden w trendowym zestawieniu. W tym roku został nim kolor o nazwie Very Peri, czyli nieoczywiste połączenie koloru niebieskiego i fioletowego z dodatkiem delikatnej czerwieni. Odcień ten jest jednocześnie energetyzujący i subtelny, inspiruje i pobudza kreatywność. Jeśli więc szukasz dodatków i dekoracji, które stworzą modną aranżację w twoim domu, warto zwrócić uwagę na ten nietypowy odcień, wystarczy zaledwie delikatny akcent.

Postaw na zieleń

Mocnym rywalem dla koloru roku jest zieleń w wielu odsłonach, kolor nadziei i lekarstwo na stres. Przeważają łagodne, spokojne odcienie, inspirowane naturą. Najpopularniejsze będą zielenie z domieszką szarości i żółci – kolor szałwiowy, oliwkowy, barwy awokado, eukaliptusa. Znajdziesz je między innymi na naszych poszewkach czy pościelach zarówno w nowoczesnym, jak i klasycznym wzornictwie.

Atmosfera przytulności i komfortu

Dwa lata mocno zmienionej rzeczywistości, czas pandemii i większa ilość czasu spędzanego w domach odcisnęły również piętno na designie. Dążymy do tego, aby stworzyć w naszych wnętrzach atmosferę przytulności i komfortu. Modne wnętrza stawiają także na otulające, miękkie tekstylia w postaci narzut, poduszek, koców.  Nie zabraknie także weluru, który jest miękki i wspaniale odbija światło.

Zajrzyj do naszego sklepu i stwórz z nami modne, przytulne wnętrze zgodnie z obowiązującymi trendami.