Świąteczne DIY – Udekoruj sam mieszkanie na Święta!

Tipy użytkowe – świąteczne DIY

Święta Bożego Narodzenia to przede wszystkim czas dla rodziny i najbliższych. Jednak nic nie wprowadza tak wyjątkowej, uwielbianej przez wszystkich atmosfery świątecznej jak dekoracje bożonarodzeniowe czy pięknie ubrana choinka. Zastanawiasz się jak udekorować mieszkanie na Święta Bożego Narodzenia? Podpowiadamy, jak wiele ozdób możesz wykonać sam w domu oraz jak łatwo i efektownie wykonać aranżacje świąteczne. Do dzieła!

Dekoracje świąteczne DIY

Zwyczaj samodzielnego przygotowywania różnego rodzaju ozdób bożonarodzeniowych znany jest od wielu lat. Początkowo był mocno powiązany z kulturą ludową. Później wynikał przede wszystkim z braku towarów w sklepach, zupełnie odwrotnie niż w czasach obecnych, kiedy możemy właściwie kupić wszystko. Samodzielne wykonywanie ozdób świątecznych oraz dekorowanie domu daje dużo radości, satysfakcji i wprowadza nas w magiczny klimat świąt. 

Dekoracje świąteczne DIY na stół

Jedną z ważniejszych przestrzeni podczas Świąt jest niewątpliwie stół. Przy nim zasiadamy z rodziną i najbliższymi celebrując szczególne chwile. Dekoracje świątecznego stołu powinny podkreślać jego magiczną rolę i być tłem dla tych wyjątkowych spotkań. Aby aranżacja stołu była ciekawa i stylowa dobrym pomysłem jest dekoracyjne ułożenie serwetek. W Internecie znajdziemy mnóstwo instruktaży, jak złożyć serwetkę w kształt choinki czy gwiazdy. Możemy również zwinąć serwetkę w rulon, a obok niej położyć gałązkę świerku, małą bombkę czy świeczkę. Ciekawie będą też wyglądać serwetki w świąteczne wzory w eleganckich pierścieniach.

Świątecznie ozdobione świece

W zimowy, świąteczny czas pragniemy, aby nasze mieszkania były przyjemne, przytulne i ciepłe. Warto dodać wnętrzu nie tylko uroku, ale również światła. Blask zapalonej świecy ma sobie jakiś magiczny czar, nic więc dziwnego, że są one nieodłącznym elementem Bożego Narodzenia. W tym wyjątkowym czasie świece również mogą prezentować się świątecznie. Własnoręcznie ozdobiona świeca to także doskonały pomysł na upominek. Jakie produkty możemy wykorzystać do dekoracji? Na przykład jutowy czy lniany sznurek, laski cynamonu, plasterki ususzonej pomarańczy, gałązki świerku czy gotowe elementy ozdobne. Do samego wykonania ozdób przydadzą się między innymi klej na gorąco, gumki recepturki, nożyczki oraz cążki.

Własnoręcznie robione świąteczne stroiki

Samodzielne zrobienie stroika świątecznego to naprawdę nic trudnego. To również ciekawy sposób na spędzenie zimowego popołudnia. Możliwości jest bardzo wiele: mały stroik z bombkami, wieniec na drzwi, stroik w szkle, doniczce czy na drewnianej desce. Warto korzystać z naturalnych materiałów, które najlepiej oddają ciepłą atmosferę Świąt. Do przygotowania stroika doskonale sprawdzą się gałązki drzewka iglastego, bombki, wstążki, suszone owoce, szyszki, orzechy czy inne ozdoby kojarzące nam się ze świętami. Stroik ze świecą to podwójne korzyści, piękny wygląd i przyjemny zapach. Świąteczny stroik nie musi zawsze oznaczać dużej kompozycji z gałęzi i szyszek. Elegancką dekoracją bożonarodzeniową będzie ozdobny talerz, na którym postawisz świece i świąteczne gadżety. W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się także stroiki świąteczne na drewnie.

W ofercie Stephani Home & Decoration znajdziesz wiele produktów idealnych do tworzenia dekoracji bożonarodzeniowych. Zadbaliśmy o to, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie, niezależnie od tego, czy woli klasyczną czerwień i złoto, bardziej minimalistyczne rozwiązania, czy może motywy świąteczne z przymrużeniem oka. Z naszą pomocą zmienisz swój dom w ciepłą przestrzeń idealną do celebrowania świątecznych dni w gronie najbliższych.