Jaką pościel wybrać dla dziecka?

Jaką pościel najlepiej wybrać dla dziecka?

Sen jest ważnym elementem życia każdego człowieka, bez względu na wiek. Dzięki niemu jesteśmy wypoczęci, szczęśliwi, zdrowi, a nawet mądrzejsi. Korzyści snu odczuwamy od urodzenia aż do dorosłości, warto więc zadbać o komfort odpoczynku całej rodziny. Rodzice dbają o zdrowy sen dziecka od pierwszych dni życia. Istnieje wiele sposobów i rytuałów, które mogą pomóc ulepszyć sen najmłodszych. Gdyby jednak potraktować dosłownie znane wszystkim powiedzenie „Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz” i zacząć od wyboru najlepszej pościeli? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu pościeli dla dziecka?

Dlaczego sen jest ważny dla dziecka

Dla rodziców sen dziecka jest niemal świętością. Niewyspany maluch jest często marudny i niespokojny, po prostu zmęczony. Sen dziecka to nie tylko kwestia odpoczynku. Ma również bardzo duży wpływ na prawidłowy rozwój młodego organizmu. Odpowiednia praca mózgu także wymaga wystarczającej ilości dobrej jakości snu. Co dzieje się w mózgu dziecka w czasie snu? Między innymi, mówiąc wprost, podczas snu mózg po prostu się uczy, wydziela hormon wzrostu, regeneruje się. Odpowiedni odpoczynek to także lepsza odporność, brak problemów z koncentracją oraz pamięcią, ogólne lepsze samopoczucie i zdrowie.

Jaki materiał będzie najlepszy na pościel dla dziecka?

Pościel to bardzo ważny element pokoju dziecięcego, towarzyszy maluchom podczas każdej nocy czy dziennej drzemki. Przy wyborze zestawu pościeli warto zwrócić uwagę na materiał, z którego jest wykonany. Pościel ma bezpośredni kontakt ze skórą dziecka, materiał powinien być komfortowy, wygodny i przyjemny w dotyku. Dzieci są szczególnie wrażliwe na wszelkiego rodzaju bodźce, także te dotykowe. Tkaniną dedykowaną na pościele jest bawełna – materiał naturalny, oddychający i przewiewny. Dodatkowo jest wytrzymała na uszkodzenia i łatwa w utrzymaniu czystości oraz nie wymaga szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych. Ważne jest także, że nie wywołuje podrażnień oraz alergii. Dobrym materiałem pościelowym jest także satyna bawełniana, bardziej elegancka i delikatnie błyszcząca. Sprawdzi się szczególnie w sezonie letnim ze względu na swoją lekkość, przewiewność i właściwości chłodzące.

Standard OEKO-TEX

Dokonując wyboru pościeli dla dziecka, nie można pominąć także kwestii bezpieczeństwa. Warto wybierać materiały posiadające odpowiednie oznaczenia potwierdzające, że są bezpieczne dla dzieci. Najpopularniejszym certyfikatem w dziecięcych wyrobach tekstylnych jest certyfikat OEKO-TEX standard 100. Tkanina posiadająca takie oznaczenie została przebadana laboratoryjnie i nie zawiera substancji szkodliwych dla zdrowia.

Jakie kolory i wzory wybrać?

Pościel dziecięca nie może być nudna, bo oprócz funkcji praktycznych pełni też rolę dekoracyjną. Może również pomóc przekonać dziecko, aby poszło spać, co nie zawsze jest prostą czynnością. Ważne, aby kolor i wzór spodobał się maluchowi. Dzieciom podobają się pościele z popularnymi bohaterami bajek, ulubionymi zwierzętami, znanymi sportowcami czy uwielbianymi postaciami z gier.

Pościel dziecięca i młodzieżowa Stephani Home & Decoration

W naszym sklepie znajdziesz wysokiej jakości komplety pościeli dedykowane dla dzieci i młodzieży. Wykonane z najlepszego rodzaju bawełny lub satyny bawełnianej wysokiej klasy, oznaczone standardem OEKO-TEX. Delikatne, miękkie i komfortowe w dotyku z gwarancją niezmienności właściwości nawet po wielu praniach. Pościel w urocze zwierzęta ułatwi i uprzyjemni zasypianie, a także nada atrakcyjnego wyglądu w dziecięcym królestwie. W ofercie Stephani Home & Decoration dostępna jest także kolekcja pościeli świecącej w ciemności (wystarczy wcześniej wystawić pościel na światło dzienne lub sztuczne), która zrobi wrażenie zarówno na najmłodszych, jak i nieco starszych dzieci. Wszystkie dostępne w kilku rozmiarach do wyboru, aby każdy mógł znaleźć pościel skrojoną na własne potrzeby.