Jak dbać o świece sojowe, by cieszyć się nimi jak najdłużej?

Jak dbać o świece sojowe, by cieszyć się nimi jak najdłużej?

Naturalne świece zapachowe to ulubiony dodatek do wnętrz dla wielu osób. To również doskonały pomysł na prezent z okazji nadchodzących świąt. Jednak jak każdy wyjątkowy produkt naturalne świece również wymagają odpowiedniego traktowania. W artykule odpowiemy na często zadawane pytania: co zrobić, by maksymalnie wypalić świecę, dlaczego wosk rozpuszcza się tylko na środku czy dlaczego świeca gaśnie? Dziś o tym, jak dbać i prawidłowo palić świece sojowe, by cieszyć się nimi jak najdłużej.

Dlaczego warto wybierać naturalne świece

Świece sojowe mają wiele zalet. Są wytwarzane w 100% z naturalnych składników, ich produkcja jest ekologiczna, a same świece biodegradowalne. Uprzyjemniają relaks pięknymi zapachami, które roztaczają się dłużej, niż w przypadku klasycznych świec. Starannie dobrana kompozycja naturalnych olejków eterycznych pozyskanych z roślin delikatnie otula mieszkanie i staje się częścią domowego zacisza. Przez to, że są pozbawione toksycznych substancji, wpływają pozytywnie na nasze zdrowie. Pięknie wykonane będą idealną ozdobą wybranego przez Ciebie pomieszczenia.

Świece sojowe – idealny pomysł na prezent

Wśród większości prezentowników z inspiracjami na upominek dla bliskiej osoby na liście must have pojawiają się naturalne świece sojowe. I wcale nas to nie dziwi. Świeca sojowa to doskonały pomysł na prezent dla mamy, siostry, chłopaka czy babci. Niezależnie od wieku czy płci taki podarunek pozwoli obdarowywanej osobie zrelaksować się i odpocząć w towarzystwie cudownej kompozycji zapachowej. We wnętrzu świecy sojowej znajdziemy w 100% naturalny, przyjazny dla środowiska wosk sojowy, pozyskane z roślin, certyfikowane olejki eteryczne oraz bawełniany knot. Taki upominek spełni także oczekiwania osoby, która ceni sobie względy ekologiczne.

Jak właściwie dbać o świece sojowe

  1. Świeca sojowa to naturalny produkt, który wymaga właściwego traktowania. Warto poznać i przestrzegać kilku podstawowych zasad, aby cieszyć się nią jak najdłużej.
  2. Świeca powinna palić się tak długo, aby górna warstwa wosku rozpuściła się na całej powierzchni. Jest to szczególnie ważne podczas pierwszego palenia. Pozwoli to nie tylko nabrać mocy zapachowi świecy, ale także zapobiec tworzeniu się tzw. tunelu, który powoduje jej gaśnięcie i uniemożliwia wykorzystanie całego wosku.
  3. Aby jak najdłużej zachować zapach świecy, nie należy palić jej jednorazowo dłużej niż 4h. Zbytnie ogrzanie świecy skutkuje znacznie szybszym wyparowaniem zawartych w niej olejków.
  4. Przed każdym użyciem świecy należy przyciąć knot na długość ok. 0,5 cm. Dzięki temu będzie paliła się ładnym, równym płomieniem, a sam knot nie będzie się kruszył. Warto pamiętać, aby knot był zawsze prosty i wyśrodkowany. Dodatkowo przed zapaleniem świecy warto usunąć z niej ewentualne zanieczyszczenia, np. resztki zapałek.
  5. Równie ważne jest przechowywanie świecy. Powinna stać w suchym miejscu w temperaturze pokojowej, z dala od bezpośredniego światła słonecznego, które może powodować jej odkształcenie lub odbarwienie.

Podczas palenia świec warto także przestrzegać pewnych zasad bezpieczeństwa oraz zachować ostrożność, by uniknąć oparzenia. Świeca powinna stać na płaskiej powierzchni, z dala od łatwopalnych przedmiotów i przeciągów. Nie należy pozostawiać zapalonej świecy bez nadzoru, w miejscu dostępnym dla dzieci lub zwierząt. Świecy nie należy przenosić, jeśli wosk jest w stanie ciekłym.

Podaruj sobie chwilę wytchnienia i relaksu z naszymi świecami sojowymi o ulubionym zapachu. Są produkowane ręcznie w Polsce przy użyciu wyłącznie naturalnych wegańskich wosków i najwyższej jakości certyfikowanych olejków. W naszej ofercie znajdziesz także stylowe akcesoria do świec, które sprawią, że ich palenie będzie jeszcze przyjemniejsze.