Domowe rytuały – biała szałwia i palo santo

Domowe rytuały – biała szałwia i palo santo

W dobie ciągłego szumu, natłoku informacji, pośpiechu i szybkiego tempa często odczuwamy zmęczenie zarówno ciała, jak i umysłu. W efekcie spotykają nas negatywne myśli i ogólne osłabienie. Sposobem na wewnętrzne, duchowe oczyszczenie mogą być domowe rytuały. Zastanawialiście się kiedyś, jak oczyścić mieszkanie z negatywnej energii? Praktyka palenia ziół oraz kadzideł znana jest od pradawnych lat. Według wierzeń takie rytuały pozwalają zastąpić niekorzystną aurę dobrem i miłością.

Wróćmy do historii

Już w czasach starożytnych wierzono, że palenie ziół czy kadzideł aktywuje pierwotne właściwości zachowane w świadomości roślin przeznaczonych do oczyszczania z tego, co negatywne bądź wprawienia w przyjemny nastrój. Łącząc okadzanie z konkretną intencją, może stać się ono doskonałym sposobem na wyzbycie się negatywnych wibracji powstałych w czasie kłótni czy też złej energii po przebytej chorobie. Takie rytuały mają swoje korzenie w starożytności oraz mitologii greckiej.

Palo santo – święte drzewo

W dosłownym tłumaczeniu palo santo oznacza „święte drzewo”. Mieszkańcy rejonów, w których występuje, za takie właśnie je uznają i od wieków wykorzystywane są przez lokalnych szamanów do odprawiania rytualnych ceremonii. Drewienka palo santo za sprawą żywicy jeszcze przed paleniem wydzielają charakterystyczny, słodko-kadzidłowy i jednocześnie tajemniczy zapach. Co ciekawe, dzięki destylacji można pozyskać z nich olejek eteryczny, który często wykorzystywany jest w produkcji kosmetyków i perfum.

Palo santo

Oprócz działań duchowych ma liczne właściwości medyczne.

Okadzanie ziołami – biała szałwia

Pośród ziół do okadzania najbardziej popularna oraz lubiana jest biała szałwia. Podobnie jak palo santo uznawana jest za święte zioło. Co ciekawe miód pozyskiwany z tej rośliny ma wiele właściwości prozdrowotnych. Biała szałwia to element magicznych rytuałów, które można wykonać we własnym domu. Pozwala zadbać o dobrą energię w pomieszczeniu, oczyścić mieszkanie, przedmioty oraz osoby z negatywnej aury i napięcia.

Oczyszczanie białą szałwią

Zapach białej szałwii jest intensywniejszy niż palo santo – kadzidlany, ale bardziej ziołowy. Charakterystyczny aromat przez długi czas wypełnia pomieszczenie.

Palo santo i biała szałwia

Okadzanie domu, osób lub przedmiotów jest w pełni bezpieczne. Rytuał oczyszczania mieszkania białą szałwią lub palo santo ma podobne działanie. To proces magiczny, który wywodzi się z wielowiekowej tradycji. W naszej ofercie możecie zakupić wysokiej jakości produkty, które pozwolą na tego typu obrzędy.