Dlaczego warto postawić na wielorazowe butelki na wodę?

Dlaczego warto postawić na wielorazowe butelki na wodę?

W ostatnim czasie wielorazowe butelki na wodę zyskały na popularności i stały się jednym z modnych akcesoriów. Jednak to nie tylko modny, ale i funkcjonalny gadżet. Coraz częściej słyszymy o zaletach używania wielorazowych butelek. Korzystanie z butelek wielokrotnego użytku świadczy między innymi o świadomości ekologicznej. Jakie są jeszcze powody, dla których warto używać wielorazowych butelek na wodę? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Pomogą zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu

Nasz organizm składa się z wody w siedemdziesięciu procentach, dlatego tak ważne jest, aby pamiętać o codziennym prawidłowym nawodnieniu. Picie odpowiedniej ilości płynów to najlepsze, co możemy zrobić dla swojego zdrowia. Regularne picie wody wpływa korzystnie na nasze samopoczucie, może być dla nas wsparciem w odchudzaniu, poprawia funkcjonowanie nerek. Możemy wymieniać jeszcze więcej korzyści, jednak jedno jest najważniejsze – wodę należy pić regularnie i to codziennie. Średnie zapotrzebowanie człowieka na wodę wynosi minimum 2 litry dziennie. W upalne dni bądź jeżeli uprawiamy jakąś aktywność fizyczną, ilość ta może wzrosnąć nawet do pięciu litrów. Butelki wielorazowego użytku pomagają wprowadzić zdrowe nawyki do naszego życia. Wystarczy nieznaczny ubytek płynów w organizmie, aby zmniejszyć naszą wydajność, wytrzymałość i koncentrację.

Są zawsze pod ręką

Kiedyś wielorazowe butelki były używane głównie przez sportowców, jednak dzisiaj to popularny gadżet coraz większej części społeczeństwa. Dobrej jakości butelka ma opływowy kształt, kompaktową wielkość i jest niezwykle lekka, a więc można ją zabrać dosłownie wszędzie. Weźmiesz ją do pracy i na górską wyprawę, na bieganie i na siłownię, jest idealna na podróż samochodem, zmieści się w torbie. Wielorazowa butelka do wody przyda się w wielu różnych sytuacjach. Dodatkową zaletą jest także łatwość w utrzymaniu czystości. Dzięki takiej butelce łatwiej kontrolować, czy wypiło się wystarczającą ilość wody danego dnia, dlatego warto używać jej również w domu. Duży wybór stylowych wzorów sprawia, że po taką butelkę sięgniesz z przyjemnością.

Dbając o siebie dbasz o środowisko

Niestety woda butelkowana dostępna na rynku odpowiada za tony zbędnych odpadów. Recyklingowi poddawanych jest co najwyżej 30% z wyprodukowanych jednorazowych plastikowych butelek. Butelki wielokrotnego użytku ograniczają generowanie plastikowych śmieci. Oczywiście można powiedzieć, że to kropla w morzu potrzeb, jednak jeśli każdy z nas zrobi mały krok, już będziemy w stanie coś zmienić

To bardziej ekonomiczne rozwiązanie

Zakładając, że powinniśmy wypijać co najmniej dwa litry wody dziennie, przejście na korzystanie z butelki wielorazowego użytku to także korzyść ekonomiczna. Zamiast kupować kolejne jednorazowe butelki, po prostu napełniamy własną. Warto raz zainwestować w produkt, który posłuży nam przez długie lata.

Butelki 24Bottles®

W naszej ofercie znajdziesz Butelki 24Bottles® – najlepszej jakości, solidne i wytrzymałe, wykonane ze stali nierdzewnej, o wyjątkowym designie. Butelki nie zatrzymują smaku i zapachu, więc nie zmienią smaku Twojego ulubionego napoju. Ich specjalna konstrukcja pozwala utrzymać temperaturę gorących napojów przez 12 godzin i zimnych przez 24 godziny. 24Bottles® to dostępne w różnych pojemnościach oraz stylowych wzorach i wersjach kolorystycznych butelki, termosy, kubki, a także akcesoria.