Co będzie modne w 2023? Trendy wnętrzarskie

Co będzie modne w 2023? Trendy wnętrzarskie

Jak będą wyglądały modne wnętrza w 2023 roku? Co zmieni się, jeśli chodzi o aranżację, a co nadal pozostanie na topie? Czy coś nas zaskoczy w trendach wnętrzarskich w nowym sezonie? Na te pytania postaramy odpowiedzieć się w naszym artykule.

Trend ekologiczny wciąż na topie

W projektowaniu wnętrz wciąż na topie pozostaje nurt eko i wykorzystywanie ekologicznych rozwiązań. Podczas produkcji dodatków czy mebli używane są naturalne materiały oraz tworzywa sztuczne pochodzące z recyklingu. Na czasie jest także korzystanie z produktów z drugiej ręki. Doceniamy surowce takie jak drewno, kamień oraz tekstylia typu len, wełna, bawełna.

Multifunkcjonalność wnętrz

W 2023 roku dostrzeżemy we wnętrzach zmiany, które są efektem doświadczeń z ostatnich kilku lat oraz związane z aktualną sytuacją na świecie. Oznacza to, że modne wnętrza w nadchodzącym sezonie to takie, które mogą pełnić wiele funkcji i gwarantują samowystarczalność. Jeszcze mocniej dążymy do tego, by we własnych czterech kątach stworzyć sobie maksymalnie komfortową przestrzeń do życia. Aranżujemy przestrzeń nie tylko do jedzenia, spania, kąpieli czy spotkań z rodziną. Dostosowujemy wnętrza do nowych roli jak kino domowe, strefa SPA, mała siłownia, czy funkcjonalna przestrzeń do pracy.

Ściana na pokaz

Ten trend również nawiązuje do globalnych zmian. Skoro życie zawodowe coraz częściej przenosi się do domu, a nasz kontakt ze współpracownikami to zwykle spotkania online, warto pomyśleć o zaaranżowaniu odpowiedniego tła dla tych rozmów. Modne wnętrze 2023 stawia na wyjątkową ścianę. Możliwości jej aranżacji jest wiele. Można postawić przy niej komodę i zaprezentować wyszukane drobiazgi, ozdobić ją obrazami w różnej wielkości ramach czy wybrać przyciągającą uwagę tapetę.

Klasyczna ceramika

Wyroby ceramiczne przeżywają swój renesans już od kilku sezonów. Tym razem stawiamy jednak na powrót do klasyki, swoją drugą młodość przeżywa ceramika w stylu lat 70. W modnych aranżacjach wykorzystujemy kubki, filiżanki, miski, talerze czy wazony rodem z czasów PRL-u. Takie dodatki nadają wnętrzom wyjątkowego charakteru, który opiera się na połączeniu nowoczesności z tradycją.

Wybuch koloru

Rok 2023 stawia na kolor. Białe i neutralne wnętrza ustępują miejsca wesołym, żywym barwom, które dodadzą aranżacji pazura. Dynamiczne kolory pojawią się na dodatkach, tekstyliach czy nawet obiciach mebli. Kolorem roku 2023 wybranym przez Instytut Pantone jest odważny, energetyczny i pobudzający odcień Viva Magenta. Jego akcentów nie może zabraknąć w modnych wnętrzach.

Zadbaj o siebie poprzez swoje wnętrze

Znaczącym trendem w 2023 jest kwestia dbania o siebie, zarówno o ciało, jak i swoje zdrowie psychiczne. To bardzo ważny element naszego codziennego życia, dlaczego więc nie zatroszczyć się o swój dobrostan projektując własne cztery kąty? W aranżacjach nie zabraknie nawiązania do luksusowych hoteli czy spa, zachwycających spokojem, harmonią i pięknymi zapachami. Wśród dodatków będą królowały świece czy tekstylia z przyjemnych dla ciała tkanin. W mieszkaniach będziemy starali się wygospodarować przestrzeń do jogi czy medytacji.

Najmodniejszy styl Japandi

Jaki styl będzie najmodniejszy w 2023 roku? Połączenie stylu japońskiego i skandynawskiego, czyli japandi. Jakie są wnętrza w stylu japandi? Uporządkowane i jasne, króluje w nich minimalizm, ale w przytulnym wydaniu. Znajdziemy w nich zamiłowanie do ekologii, prostoty, subtelne i stonowane kolory oraz naturalne dodatki. Na każdym kroku stosujemy zasadę mniej, znaczy więcej. Dodatki nie przytłaczają wnętrz. Jeżeli decydujemy się na dekoracyjny drobiazg, ma on być spektakularny, jak na przykład piękny ceramiczny wazon, drewniany świecznik, porcelanowa misa. Japandi to również umiejętność rezygnowania z tego, co zbędne.

Ukłon w stronę zwierząt

Na sam koniec dobra wiadomość dla osób posiadających czworonożnych przyjaciół. W trendach wnętrzarskich 2023 roku nie zabraknie stylowych i designerskich elementów wyposażenia domu dedykowanych zwierzętom.  Akcesoria dla pupili mają być nie tylko dopasowane do stylu, w jakim urządzone jest mieszkanie, ale również jeszcze bardziej wygodne i dostosowane do charakteru życia naszych czworonogów. Jak dobrać akcesoria dla zwierząt do wnętrza? Na przykład, jeśli w kuchni królują złote dodatki, miski dla pupila również powinny być w złotym kolorze.